MAGNEESIUM GLÜTSINAAT – bioaktiivne
Alates 80 eurosest ostust on transport tasuta.
Kaubamärk: Ecosh
Tarneaeg: 1-5 tööpäeva
Magneesium aitab kaasa lihaste lõdvestumisele ja luukoe tekkimisele, aitab vähendada väsimust ja kurnatust, toob hea une ning toetab närvisüsteemi, südamelihaste ja vereringe normaalset talitlust. Magneesium glütsinaat on üks paremini omastatavamaid ja imenduvamaid vorme.
Musta pähkli ekstrakt on loodustoode, mis on mõeldud puhastama organismi patoloogilistest mikroorganismidest.
Hästi reageeriv ja imenduv tsink -diglütsinaat on oluline mineraal kogu organismi toimimise seisukohast. Tsink on vajalik mikroelement kilpnäärme, suguhormoonide, kasvufaktorite sünteesis ja talitluses. Samuti aitab kaasa immuunsüsteemi ja ainevahetuse normaalsele talitlusele, maitse- ja lõhnaaistingu tagamisele, kasvule ja heale nägemisele. Tsingi mõju on kõige paremini näha kiiresti uuenevate kudede nagu naha, juuste ja küünte tervises.
Toidulisand L-türosiini, joodi ja seleeni tabletid kilpnäärme normaalseks talitluseks. Jood ja seleen aitavad kaasa normaalsele kilpnäärmetalitlusele. Aminohape L-türosiin on koos joodiga kilpnäärmehormoonide koostisosad. Nad on tähtsad kilpnäärme hormoonide ja dopamiini moodustumisele. L-türosiin on tabletis atsetüültürosiinina, mis imendub organismi kiiremini ja täelikumalt võrreldes tavalise türosiiniga. Jood aitab kaasa kilpnäärmehormoonide normaalsele tootmisele ja normaalsele kilpnäärmetalitlusele. Jood aitab kaasa normaalsele energiavahetusele ja aitab hoida nahka normaalsena. Seleen aitab kaasa immuunsüsteemi ja kilpnäärme normaalsele talitlusele, aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest ning aitab hoida juukseid ja küüsi normaalsena. Jood ja seleen toimivad koos L-türosiiniga sünergiliselt.
Koostisosad: N-atsetüül-L-türosiin, paakumisvastane aine E460, kaaliumjodiid, selenometioniin, glaseeraine E470b
Päevane annus( 1 tablett) sisaldab: N-atsetüül-L-türosiini 300 mg Joodi 150 µg (100%)* Seleeni 55 µg (100%) * * päevasest võrdluskogusest.
ANNUSTAMINE: 1 tablett päevas.
Ei ole soovitav raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Päevast annust mitte ületada. Toidulisand ei asenda mitmekesist toitumist ega tervislikke eluviise. Hoida lastele kättesaamatus kohas.
B12 vitamiini ehk kobalamiini olulisusest räägitakse viimasel ajal üha enam. Selgitame siis meiegi miks see vitamiin nii tähtis ja tõepoolest kõneainet ka väärt on.
Kuna vitamiin B12 aitab kehas sünteesida paljusid teisi ühendeid, on seda igapäevaselt vaja lausa üle 100 erineva funktsiooni jaoks.
Näiteks mitmete ainevahetus- ja hormonaalfunktsioonide jaoks, seedeensüümide tootmisel ning oluliste toitainete transportimisel rakkudesse ja sealt välja. Lisaks on B12 vitamiin äärmiselt vajalik ka normaalseks vereloomeks ja neuroloogiliseks talitluseks.
Millised on B12 vitamiini tähtsamad ülesanded?
B12 vitamiin on vajalik:
- Piisavate energiavarude tagamiseks – kuigi vitamiin B12 koos teiste B-grupi vitamiinidega ei anna küll otseselt energiat, osaleb see vitamiin mitmetes rakusisestes protsessides ning aitab seeläbi kindlustada rasvade, aminohapete ja süsivesikute normaalse ainevahetuse. Sellisel kaudsel moel hoolitseb B12 selle eest, et sinu rakud oleksid terved ja toodaksid ka piisavalt energiat.
- Närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks – närvikahjustused tulenevad suuresti just B12 vitamiini ja foolhappe puudusest, mida on mõlemaid ühiselt vaja kehas müeliini sünteesimiseks. Müeliin on närvikiude ümbritsev aine, mis kaitseb närvikiude ja võimaldab närvirakkude vahel kiiret signaaliülekannet. Müeliini kahjustumisel närviimpulsside ülekanne häirub. Seega vitamiin B12 on närvisüsteemi normaalseks toimimiseks lausa hädavajalik.
- Imikute ja väikelaste arenguks – B12 vitamiin on äärmiselt oluline vitamiin ennekõike just beebide ja väikelaste jaoks. Nemad vajavad seda vitamiini oma aju arengu toetamiseks, tervete punaste vereliblede tootmiseks ning närvisüsteemi ja närvirakkudevaheliste seoste kujunemiseks. B12 vitamiini puudus võib beebidel ravimata jätmise korral põhjustada arengust mahajäämust ja püsivaid ajukahjustusi.
- Aneemia vältimiseks – tihti seostatakse hästi toimivat vereringet ja hapnikurikast verd kõrge rauatasemega, kuid tegelikult on foolhappel ja B12 vitamiinil täita sama kriitiline roll. Neid kahte koos nimetatakse ka vereloomevitamiinideks. B12 aitab punastel verelibledel jaguneda ning see on vajalik selleks, et kehas hapnik pidevalt ringleks. Pidev hapniku ringlus tagab kehas kõikide kriitiliste protsesside toimimise. Nii võibki aneemia taga olla tihti hoopis foolhappe ja B12 puudus.
- Vabanemiseks üleliigsest homotsüsteiinist – vitamiin B12 aitab organismil vabaneda ka üleliigsest jääkainest ehk homotsüsteiinist, mis tekib ainevahetuse tagajärjel ja on rakkudele mürgine. Seega on ülioluline, et mürgised jääkained saaks kehast välja uhutud. Selle protsessi juures aitab B12 vitamiin kaitsta veresoonte seinu, ennetada südame- ja veresoonkonna haigusi, Alzheimer tõbe ning dementsust.
- DNA / RNA sünteesiks.
- Metüülimise protsessiks – B12 on osaline protsessis mida nimetatakse metüülimiseks. Selle käigus antakse „metüülgrupp“ teistele molekulidele ning hoitakse seeläbi erinevaid organismi funktsioone ning kehakeemiat tasakaalus. See esialgu lihtsana tunduv protsess toimub miljardeid kordi sekundis ning on vajalik aju funktsioneerimise, meeleolu, energiatootmise, organismi puhastumise, immuunsüsteemi ja mitmete teiste keha funktsioonide jaoks. Metüülimine kannatab kui oled stressis.