Nõgel Raud

Tootekood: 854
Kaubamärk: Nogel
Tarneaeg: 1-5 päeva
Hind:
21,50 €
Kogus: - +
MIKS ON RAUD TÄHTIS?

Raud on hemoglobiini koostisosa. Hemoglobiini ülesandeks on transportida kehas hapnikku. Kui organismi rauavarud on madalad, võib tekkida väsimus, nõrkus, õhupuudustunne, kahvatu nahk, südamepekslemine, pearinglus, ärrituvus ja tugeva rauavaegusaneemia puhul ka valud südame piirkonnas. Erinevaid sümptomeid on palju ja alati ei tähenda teatud sümptom just rauapuudust. Rauavaegus on tänapäeval väga levinud ning enim ohustab see viljakas eas naisi, rasedaid, vanemaid inimesi ja ka lapsi. Inimestel, kes kipuvad piimatoodetega liialdama, on samuti oht rauavaeguse tekkeks, sest kaltsium on raua imendumise üks suurimaid takistajaid.

Looduslik C-vitamiin 
Kasutame tootes looduslikku C-vitamiini acerola ehk hapukirssidest. Tavaliselt kasutatakse rauapreparaatides aga sünteetilist C-vitamiini askorbiinhappe vormis. C-vitamiin aitab kaasa raua paremale imendumisele ning seda on hapukirssides rohkelt looduslikul kujul.

 

Lisaainetevabad 
Toode on valmistatud ilma kunstlike lisa-, säilitus-, värv- ja magusaineteta ning ei sisalda laialt kasutatud magneesiumstearaati. Toode ei sisalda laktoosi, kaseiini, pärmi, soja, GMO-d, maisi, želatiini, loomset toorainet ning on looduslikult gluteenivaba.

 

Välja arendatud ja toodetud Eestis 
Nôgeli toidulisand on välja arendatud Eestis koostöös juhtiva looduslike toidulisandite tootjaga ning ka kogu purgi sisu valmistame Eestis. Ostes Nôgeli toidulisandi toetad Eesti arendustegevust ja tootmist kodumaal.

 

Puhas tooraine 
asutame vaid looduslikku toorainet, mis on kasvatatud ilma sünteetiliste taimekaitsevahendite ja väetisteta. Kodumaine kõrvenõges on vabas looduses kasvanud ja nagu teisedki meie koostisosad – laboratooriumis analüüsitud, et tagada parim võimalik tooraine ja selle kvaliteet.

 

Eesti kõrvenõges 
eie oma Eesti kõrvenõges on suurepärane supertoit, mis sisaldab lisaks erinevatele mineraalainetele ja vitamiinidele palju rauda ja C-vitamiini. Koostöös Eesti Maaülikooliga oleme teostanud kõrvenõgese uuringud kindlustamaks tooraine puhtuse ja kvaliteedi.

 

Sobib ka veganitele 
Kuna me ei kasuta tootes magneesiumstearaati ega muud loomset toorainet, sobib toidulisand kasutamiseks ka veganitele.

 

1 purk = 1 uus puu Eestis 
Nôgel väärtustab ökoloogilist eluviisi. Seetõttu istutame iga ostetud purgi kohta koostöös RMK-ga Eestisse ühe puu. See on Sinu võimalus panustada Eesti metsadesse ning hoolida oma tervisest tehes teadlikumaid valikuid.

 

MANUSTAMINE

Parim on rauapreparaate võtta hommikuti tühja kõhuga, siis on imendumine kõige tõhusam. Osadel inimestel võib raud põhjustada iiveldust ja seega soovitatakse üldjuhul võtta rauda koos toiduga. Siis aga on imendumine nõrgem.

Ära võta rauda koos nende toitudega: Kohv, tee, piimatooted ja kaltsiumirikkad toidud. Kofeiin ja tanniin võivad mõjutada raua imendumist, kaltsium on üks peamiseid raua imendumise takistajaid. Raua ja kilpnäärme hormooni türoksiini manustamise vahele peaks jääma paar tundi. Et aidata kaasa paremale raua imendumisele, võid võtta rauapreparaadi koos apelsinimahla või muu C-vitamiini sisaldava joogiga.

KUI PALJU RAUDA PÄEVAS?

Soovituslikud päevased kogused on täiskasvanutele 14 mg, rasedatele 20-25 mg ja lastele 8-15 mg rauda. Organismi madalate rauavarude korral ei piisa tihtipeale 14 mg päevasest kogusest. Siis on soovitatav võtta rauda regulaarselt ja suuremates kogustes. Enne raua toidulisandi kasutamist soovitame testida vere ferritiini taset ja pidada nõu oma perearsti või ämmaemandaga. 

 

 

Sarnased tooted

Evonia® Anti Grey Hair pidurdab juuste enneaegset hallinemist, annab juustele elujõudu ning soodustab juuste taastumist.

Tootekood: 335 ,   Tarneaeg: 3-5 päeva
10,50 €

Boulardii 110 kapslit – kahjustunud limaskesta raviks välja töötatud toode, nii kõhulatisuse kui ka -kinnisuse korral jm kõhuvaevused.

 
Tootekood: 476 ,   Tarneaeg: 1-5 päeva
39,00 €

Biolatte Original kapslid - piimhappebaktereid sisaldav toidulisand,  mis aitab tõsta immuunsüsteemi vastupanu viirustele, baktreritele ning seentele.

Tootekood: 100 ,   Tarneaeg: 1-5 päeva
21,00 €

Biolatte Original kapslid - piimhappebaktereid sisaldav toidulisand,  mis aitab tõsta immuunsüsteemi vastupanu viirustele, baktreritele ning seentele.

Tootekood: 101 ,   Tarneaeg: 1-5 päeva
33,00 €
Tootekood: 5709976018105
13,50 €